Prąd będzie tańszy…

Kolejny rachunek za prąd w kwietniu będzie niższy o 6,6%

Spadek jest przypisywany i powiązany z obniżoną ceną paliwa w ostatnich miesiącach kupowanego przez EAC do zasilania elektrowni

Jak powiedzieliśmy w przeszłości, niezależnie od tego, jakie wzrosty lub spadki są odnotowywane w międzynarodowej cenie ropy, wahania te wpływają na rachunki EAC około dwa miesiące później – rzeczniczka EAC Christina Papadopoulou.

W pytaniu uzupełniającym wyjaśniła, że ​​obecny wzrost cen paliw w związku z niespodziewaną zapowiedzią ograniczenia wydobycia przez kluczowych producentów ropy – będzie widoczny na rachunkach w czerwcu.

Papadopoulou powtórzyła ponadto, że ci, którzy mają trudności opłaceniem rachunków za energię elektryczną mogą rozłożyć płatności na raty.

Okazuje się więc, że pomimo ciągłego zwiększania się produkcji prądu z odnawialnych źródeł energii nasze rachunki wciąż pozostają bardzo wysokie.

Powinniśmy przypomnieć także, że w aktualnych cenach prądu stosowany jest rabat, który pokrywany jest przez budżet państwa i obowiązuje do 4 maja 2023 roku.

Nieoficjalnie wiadomo, że rząd zamierza przedłużyć okres stosowania rabatu do końca czerwca – odpowiednie przepisy nie zostały jednak jeszcze skierowane do parlamentu.

Jeżeli na czerwcowych rachunkach rabat nie zostanie zastosowany a także przewidywane koszty paliwa do zasilania elektrowni będą zwiększone, powinniśmy się spodziewać kolejnego, czerwcowego, rachunku za energię w naprawdę dużej wysokości.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading