Pracują i studiują tutaj, mieszkają tam!

Wiele osób nie może znaleźć mieszkań do wynajęcia – pracują i studiują na południu a mieszkają na północy!

Dojazd do pracy czy na uczelnię z innego miasta to już na Cyprze standard. Niestety w sprawnym przemieszczaniu się pomiędzy poszczególnymi dystryktami przeszkadza brak odpowiedniej sieci komunikacji publicznej. Praktycznie bez samochodów (trzeba mieć jeden w zapasie gdy właściwy się popsuje) nie można sobie pozwolić na takie rozwiązanie.

Okazuje się jednak, że część pracowników i studentów nie tylko nie może znaleźć mieszkań w odpowiedniej cenie na Cyprze, ale rozpoczyna ich poszukiwania na obszarach okupowanych. Tam wciąż są dostępne i to w innych, niższych cenach.

Taką informację otrzymali posłowie z komisji edukacji.

Kolejną bardzo niepokojącą informacją jaką otrzymała komisja jest rezygnacja wielu uczniów z dalszego nauczania z powodu zbyt wysokich kosztów mieszkań

Zdaniem Christosa Christofiasa potrzebne są środki, aby rozwiązać problem mieszkaniowy studentów, w tym dodatkowy zasiłek czynszowy.

Skoro posłowie chcą wspierać dodatkowymi zasiłkami uczniów i studentów to może pomyślą także o zwykłych pracownikach. W końcu to nikt tylko rząd ustalił najniższe wynagrodzenie krajowe, którego wysokość nie pokryje nawet kosztów wynajmu mieszkania…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading