fbpx

Pracownikom hoteli grozi bezrobocie?

Praktycznie wszystkie hotele 4. i 5. gwiazdkowe działają bez odpowiednich zezwoleń

Cypryjskie Σιγά Σιγά i Αύριο może odbić się czkawką wszystkim pracownikom hoteli i restauracji. Okazuje się bowiem, że większość hoteli i restauracji na Cyprze działa bez odpowiednich zezwoleń budowlanych.

Jak już pisaliśmy wcześniej, tylko cztery hotele pięciogwiazdkowe (jest ich 26) i dziewięć czterogwiazdkowych (jest ich 58) posiada aktualne, ważne zezwolenia na działalność. Pozostałe obiekty, jeżeli posiadają zezwolenia, zostały wystawione w 2009 roku! W sumie 76% hoteli i 38% placówek gastronomicznych nie miało ważnych pozwoleń na działalność.

Teoretycznie właściciele hoteli dostali pięć lat na uzyskanie wszystkich wymaganych dokumentów i dostosowanie obiektów do zapisanych w ustawie standardów. Jednak sam audytor generalny twierdzi, że w niektórych wypadkach samowola budowlana zagraża życiu i zdrowiu gości hotelowych oraz pracowników.

Ci z Was, którzy mieszkają na Cyprze kilka lat zauważyli zapewne, że wszystko dzieje się na wyspie dużo wolniej niż w innych rejonach świata. Jednak ryzykowanie zdrowiem gości hotelowych i pracowników jest nieprawdopodobne.

[bar group=”837″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!