Pracownicy obsługi cypryjskich lotnisk strajkują – co się wydarzyło?

Dowiedz się więcej o wczorajszym dwugodzinnym strajku na cypryjskich lotniskach i przyczynach protestu pracowników obsługi lotniska.

Wczorajszy, dwugodzinny strajk na cypryjskich lotniskach minął prawie niezauważony. Stało się tak dlatego, że w czasie jego trwania nie ucierpieli żadni pasażerowie.

Pracownicy obsługi lotniska i biura ruchu drogowego przerwali pracę o godz. 7 rano, protestując przeciwko, jak to określili: „niespełnionym obietnicom złożonym przez dwóch ministrów, trzech stałych sekretarzy ministerstwa transportu i dyrektora Departamentu Lotnictwa Cywilnego dotyczącym deduplikacji stanowisk obsługi lotniska”.

Związek zawodowy twierdzi, że stanowiska te „zostały jednostronnie wycofane przez Departament Lotnictwa Cywilnego w 2018 r.”.

Skutkowało to poważnym niedoborem kadrowym w obsłudze lotniska, co miało wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i bezpieczeństwo naszych lotnisk.

Związek zawodowy Pasydy poinformował, że w wielu przypadkach pracownicy z Larnaki również pracowali w Pafos, aby pokryć potrzeby wynikające z niedoborów kadrowych.

W zeszłym tygodniu związek otrzymał list, w którym poinformowano, że obowiązuje inne porozumienie niż to, które ustalono z ministrem transportu.

Pasydy zapowiada, że spodziewa się natychmiastowej interwencji państwa w celu rozwiązania problemu i wdrożenia uzgodnionych ustaleń.

Czy kolejnym razem ucierpią pasażerowie?

Tak z całą pewnością się stanie jeżeli związkowcy nie dojdą do porozumienia i zorganizują ponownie „spontaniczny” strajk ale tym razem w szczytowych godzinach pracy lotnisk.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading