fbpx

Pracownicy LOT zapowiadają strajk!

Ciemne chmury nad LOT. Strajk generalny przegłosowany, pracownicy chcą protestu

Trwające miesiąc referendum strajkowe, w którym głosować mogło ponad 1,6 tys. pracowników, zakończyło się 21 kwietnia. Po podliczeniu głosów wiadomo już, że większość z głosujących, opowiedziała się za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej.

W referendum 92 proc. głosujących pracowników opowiedziało się za strajkiem, który jest planowany na 1 maja – poinformował portal Money.pl Piotr Gołąbek, wiceprzewodniczący związków zawodowych w PLL LOT.

Strajk generalny, który planują związki zawodowe pilotów i personelu pokładowego może się odbyć już 1 maja. W ten dzień pracownicy przyjdą do pracy, jednak nie podejmą swoich obowiązków.

Ewentualna akcja strajkowa, o której mówią niektóre związki zawodowe działające w LOT, byłaby nielegalna. Co bardzo ważne, w sprawie akcji strajkowej nie ma jednomyślności wśród związków zawodowych. W spór zbiorowy z zarządem LOT-u weszło sześć związków, pod oświadczeniem o ewentualnej akcji strajkowej podpisały się tylko dwa – mówi serwisowi Superbiz.se.pl Konrad Majszyk z biura prasowego LOT-u.

W strajku nie będą mogły brać udziału osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne, gdyż nie przysługuje im prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych. Jeżeli więc LOT ustali grafik pracy tak, że do obsługi wyznaczonych lotów skieruje same osoby na umowach B2B, wtedy takie połączenia będą realizowane.

Po przeanalizowaniu “cypryjskiego” rozkładu lotów PLL LOT zagrożone są loty 01.05.2018 z Warszawy do Larnaki i 02.05.2018 roku z Larnaki do Warszawy. Jeśli więc macie bilety na któryś z tych lotów musicie na bieżąco śledzić informacje medialne na temat strajku.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!