Pracowita noc dla strażaków

W nocy z soboty na niedzielę strażacy interweniowali ponad 120 razy – w większości do gaszenia pożarów w okolicach płonących stosów

Straż pożarna została wezwana do aż 138 pożarów na Cyprze, które miały miejsce w sobotni wieczór wielkanocny.

120 wezwań była związana z tradycją wielkanocnych ognisk „lambradjia”, tylko 18 razy wezwano strażaków do 18 zdarzeń niezwiązanych z pożarami.

Tak wyglądał stos ułożony przy kościele w Limassol: na zdjęciach przed podpaleniem, w trakcie oraz po spaleniu:


Przypomnijmy, że strażacy apelowali o ostrożność i niepodpalania stosów w związku z bardzo silnymi wiatrami – niestety nikt próśb i wezwań nie posłuchał.


W sobotę wielkanocną w całym kraju policja dokonała wielu aresztowań osób posiadających petardy i inny sprzęt pirotechniczny 

18-letni mężczyzna został aresztowany w pobliżu kościoła Ayia Marina w Limassol po tym, jak w jego bagażniku samochodu znaleziono torbę zawierającą 1807 petard przemysłowych 

W rejonie Strovolos w Nikozji policja znalazła łącznie 11 wyrzutni sztucznych ogni i 115 petard w samochodzie wyjeżdżającym ze szkoły. Zatrzymano i pisemnie postawiono zarzuty także kierowcy samochodu, 19-letniemu mężczyźnie.

W Larnace policja znalazła łącznie 40 petard i dwa fajerwerki w samochodzie prowadzonym przez 42-letnią kobietę oraz 80 petard i dwa fajerwerki w samochodzie prowadzonym przez 49-letniego mężczyznę.

W Pafos 21-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję, gdy przechodził w pobliżu kościoła . Stwierdzono, że ma przy sobie 17 petard przemysłowych i został aresztowany.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono pisemne zarzuty – sprawy zostały skierowane do sądów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading