Pracodawcy próbują przechytrzyć pracowników licząc że ci nie znają swoich praw

Labour Relation pomoże w odzyskaniu należnych pieniędzy

Pisaliśmy wcześniej o decyzji pani Minister Pracy w sprawie trzynastej pensji i teraz czekamy na rezultaty tej decyzji. Czy wasi pracodawcy stosują się do przepusòw?

Czy otrzymaliście już swoje trzynastki? Czy w wysokości 100% wynagrodzenia netto czy mniejszej?

Kontaktowaliśmy się z Labour Relation w tej sprawie i otrzymaliśmy informację że według instrukcji jakie Departament otrzymał od Ministerstwa Pracy ,jeśli pracodawca płacił trzynastą pensję w latach poprzednich, żadna inna kwota jak 100% wysokości 13 pensji nie jest akceptowalna. Dotyczy ròwnież osòb na postoju covidowym niezależnie od jego trwania. Czas postoju zaliczany jest do czasu pracy. Jedyne cięcia dotyczą czasu choroby lub bezpłatnego urlopu. 

Otrzymaliśmy radę by jak najszybciej zgłosić tę sprawę do Departamentu Labour Relation w odpowiednim do miejsca pracy dystrykcie, a urzędnicy wyjaśnię tę sprawę z pracodawcą.

Zauważyliśmy w komentarzach że wielu z was nie ufa i nie wierzy w sprawność pracy Labour Relations, ale uwierzcie, że oni są tam dla nas i wykonają swoją pracę rzetelnie.

Dajcie znać czy otrzymaliście swoje należne trzynastki. Dotyczy ona osób które mają ją gwarantowaną w kontrakcie.

W jakiej procentowej wysokości miesięcznego wynagrodzenia netto otrzymaliście wasze 13 pensje? Czy wynosi 100% czy jest ona pomniejszona o pewną kwotę? Zamierzacie odzyskać należne wam wynagrodzenie?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading