Pożar autobusu szkolnego

Dziś rano zapalił się autobus wiozący dzieci do szkoły – pojazd spłonął, nikomu nic się nie stało.

Dziś około 7:30 rano w autobusie szkolnym jadącym na rondzie Filoxenia przy Aglantzia Avenue wybuchł pożar. W akcji jego gaszenia wzięły udział dwa wozy strażackie

Autobusem jechało czterdziestu uczniów, których bezpiecznie ewakuowano po tym, jak kierowca jadący za autobusem zaalarmował osoby znajdujące się na pokładzie, że z tyłu pojazdu wydobywa się dym.

Według straży pożarnej ogień wybuchł w komorze silnika i szybko rozprzestrzenił się wewnątrz.

Straż pożarna w Akropolu odpowiedziała dwoma wozami strażackimi i opanowała sytuację wkrótce po godzinie 7:30.

W porannym programie CyBC, Minister Transportu Alexis Vafeades powiedział, że incydent był bardzo poważny i wszelkie okoliczności sprawy zostaną dokładnie zbadane.


Przyczyny pożaru bada policja i służby elektromechaniczne. Vafeades powiedział, że właściwe agencje stanowe na miejscu przeprowadzą dalsze dochodzenie po przekazaniu ustaleń policji do jego ministerstwa.

To już czwarty incydent związany z autobusami komunikacji miejskiej, w tym przewożącymi uczniów, w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Niestety, większość pojazdów jeżdżących po wyspie to stare lub źle utrzymane pojazdy.

W maju autobus jadący na wycieczkę szkolną zgubił koło i wpadł w poślizg na autostradzie, wywołując panikę wśród uczniów, w październiku wybuchł pożar w autobusie w Ayia Napa, natomiast w sierpniu spłonął autobus w Limassol.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!