Powstanie nowa elektrownia

Zgodę na budowę konwencjonalnej elektrowni o mocy 105 MW firmy „Paramount Energy Corporation Ltd”, w okolicach Tochni, wydał Urząd Ochrony Środowiska.

Proponowany projekt ma na celu zwiększenie produkcji energii na Cyprze dzięki elektrowniom wysokoenergetycznym, które będą współpracować z FA. Działanie tych jednostek znacząco przyczyni się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz emisji tlenków azotu i siarki w całym kraju.


Zakład będzie gotowy do dystrybucji produkcji w krajowej sieci do 2021 r. I będzie ważnym producentem pod względem krajowej produkcji energii. Podkreśla się, że wszystkie rozwiązania zawarte w projekcie projektu mają na celu wysoką niezawodność pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa wszystkich instalacji elektrowni.

Według MEEP proponowany projekt dotyczy elektrowni do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem sześciu elektrowni wielopaliwowych firmy Wärtsilä (model W18V50DF). Maksymalna zainstalowana moc wyniesie 109 926 MW, gdy zastosowanym paliwem będzie gaz ziemny (FA), który jest głównym paliwem stacji, i 102,6 MW, gdy jako paliwo zapasowe zostanie zastosowany olej napędowy. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading