Powstanie „Limassol Eye”?

Kojarzycie London Eye? Niebawem podobne powstanie w Limassol

Limassol może wkrótce mieć wspornikowe koło obserwacyjne, podobne do króla Instagrama popularnego London Eye. Jeżeli propozycja inwestora zostanie zaakceptowana powstanie ono w centralnej części starego portu.

Cypryjski inwestor nazywa ambitny projekt o wartości 50 milionów euro „Hyperion”.

Dla tych, którzy nie kojarzą symbolu Londynu – tak aktualnie on wygląda:


Jak twierdzi inwestor „Hyperion” ma na celu zapewnienie Cyprowi znaczących korzyści ekonomicznych, kulturalnych i społecznych, a także zapoczątkowanie nowego rozwoju technologicznego w Limassol – drugim co do wielkości mieście na wyspie.

Biuro PPA Architects, które podjęło się opracowania projektu, przedstawiło go Urzędowi Miasta Limassol. Projekt nie podlega jednak jurysdykcji gminy, ale raczej Cypryjskiego Zarządu Portów, który wydaje się dawać zielone światło dla jego realizacji.

Koło widokowe będzie miało wysokość około 147 metrów nad poziomem morza i będzie się składać z 45 kabin o pojemności od 6 do 12 osób.

Podstawa koła składać się będzie z trzech poziomów, które połączy spiralna rampa. „Hyperion” ma być sześć razy lżejszy i cztery razy bardziej stabilny niż London Eye.

Z całą pewnością będzie atrakcją turystyczną – oby tylko ceny nie zwaliły z nóg. Wejściówkę na londyńskie koło można kupić w cenie od 30,50£ (około 36€).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!