Powstanie jeden olbrzymi supermarket?

Wszystko wskazuje na to, że niebawem dojdzie do połączenia dwóch dużych sieci handlowych na Cyprze

Po dwóch latach pandemii, w których przedsiębiorcy detaliczni odnotowali znaczny wzrost obrotów, następnego dnia, w czasie, gdy presja inflacyjna zmieniła nawyki zakupowe konsumentów, „mapa” sektora wydaje się ponownie różnicować.

Od lata 2023 roku wyciekły informacje, że strona Sklavenitis Group prowadzi negocjacje z zarządem hipermarketu Papantoniou , mimo to bez porozumienia między stronami i tak naprawdę strona Papantoniou pośpieszyła nieoficjalnie zaprzeczyć istnieniu jakiegokolwiek porozumienia .

Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni w kręgach detalicznych nasiliły się spekulacje, że obie zaangażowane strony są bliskie porozumienia, które zostanie ogłoszone mniej więcej w ciągu najbliższego miesiąca.

Sklavenidis posiada sklepy zlokalizowane w Nikozji (8), Limassol (5), Pafos (2), Larnace (2) i Paralimni (1). Łącznie zatrudnia około 1500 pracowników i jak czytamy na stronie internetowej firmy, szacuje się, że do jej sklepów codziennie wchodzi około 20 000 osób.

Papantoniou obecnie obsługuje dziewięć hipermarketów w Paphos, Chlorace, Kato Paphos, Polis Chrysochous, Geroskipou, Ypsonas, Katholiki (centrum Limassol), Pissouri i Egkomi.

Czy powstanie prawdziwy gigant?

Jeżeli tak się stanie ilość sklepów w sieci będzie wyższa od lidera, którym aktualnie jest Lidl posiadający 22 placówki handlowe.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading