Powstanie drapacz chmur o wysokości 181,5 metra!

W Limassol powstaje najwyższy budynek na Cyprze – będzie miał 181,5 metra wysokości

Otwarta jest teraz droga do budowy projektu Aura o wysokości 181,5 m i 44 piętrach przy plaży w Limassol, w miejscu, gdzie znajdował się dawny dom towarowy Debenhams Olympia.

Przedmiotowy projekt w grudniu 2019 r. uzyskał pozytywną opinię większości Rady Miejskiej Limassol.


W przypadku tego konkretnego przedsięwzięcia gmina Limassol zapewniła środki kompensacyjne , takie jak zagospodarowanie placu publicznego i parku na parterze, utworzenie centrum kulturalnego i około 300 podziemnych miejsc parkingowych.

Warto dodać, że przedmiotowy projekt został zaprojektowany przez prestiżową na arenie międzynarodowej pracownię architektoniczną Foster+Partners , przy wsparciu szeregu uczonych zagranicznych i cypryjskich. Kluczowym parametrem projektowym, obok niezbędnych czynników urbanistycznych i środowiskowych, nie powinno być wpływanie na komfort mieszkańców okolicy.

Apartamentowiec wznosi się 24 metry nad terenem Parku Miejskiego i jest pusty , aby z jednej strony zapewnić przestrzenne i wizualne łączące park z plażą , a z drugiej strony poprawiające komfort mieszkańców i okolicy w zakresie wentylacji, oświetlenia i widoku na morze.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading