Powstała aplikacja do sprawdzania SafePass

Aplikacja przygotowana przez Ministerstwo Innowacji ma stać się użytecznym narzędziem w rękach przedsiębiorców z sektora prywatnego, dzięki któremu będą mogli sprawdzić, czy Europejski Certyfikat Cyfrowy COVID, który jest obecnie wykorzystywany jako SafePass, jest autentyczny i ważny.

Jak stwierdził wiceminister ds. innowacji Kyriakos Kokkinos, aplikacja CovScan Cyprus jest dostępna w Google Play i może być używana przez urządzenia z systemem operacyjnym Android. Powiedział, że aplikacja po zeskanowaniu Europejskiego Certyfikatu Cyfrowego COVID „pokaże”, czy certyfikat jest ważny w różnych kolorach (zielonym, jeśli certyfikat został wydany po szczepieniu lub rekonwalescencji i pomarańczowym, jeśli został wydany po negatywnym teście).


Jeżeli aplikacja po zeskanowaniu kodu QR certyfikatu pokazuje kolor czerwony, oznacza to, że dany certyfikat nie jest już ważny. 


Pan Kokkinos stwierdził, że aplikacja pokazuje również niektóre dane w celu identyfikacji, ale w sposób, który chroni dane osobowe. 

Aplikację można pobrać z oficjalnego sklepu Google klikając w przycisk poniżej:


Czyżby skończyło się sprawdzanie SafePass „na oko”…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!