Powstaje rejestr samochodów

Wszystkie samochody po wypadkach trafią do specjalnego rejestru

Rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy, który wymaga rejestrowania wszystkich wypadków samochodowych w bazie danych departamentu transportu drogowego, aby uniemożliwić ludziom kupowanie uszkodzonych używanych samochodów bez ich wiedzy.

Nowelizacja prawa pojawia się w związku z powtarzającymi się oszustwami, w których urzędnicy w dziale transportu rzekomo fałszowali dokumenty rejestrując uszkodzone luksusowe samochody jako nowe.

Obecnie sprzedawcy mogą twierdzić, że samochód jest w doskonałym stanie, mimo że miał poważny wypadek – a poinformowanie potencjalnego nabywcy zależy od ich decyzji.

Nowelizacja obowiązujących przepisów zobowiąże firmy ubezpieczeniowe oraz rzeczoznawców i mechaników do zgłaszania do wydziału transportu pojazdów uczestniczących w wypadkach drogowych lub uszkodzonych w wyniku powodzi, gradu, pożaru lub innego zdarzenia.

Historia każdego pojazdu zostanie zapisana w bazie danych wydziału transportu drogowego (także zdjęcia ewentualnej kolizji) aby potencjalni nabywcy byli świadomi wszelkich kwestii dotyczących stanu samochodu przed jego zakupem.

Oprócz tego każdy samochód zostanie poddany obowiązkowemu przeglądowi technicznemu MOT w celu ustalenia, czy występują jakiekolwiek problemy z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Teraz ustawa trafi do parlamentu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading