Powstaje najwyższy budynek na Cyprze

Aura Tower w Limassol będzie miał 181,5 m wysokości i będzie najwyższym budynkiem na Cyprze

Pod koniec maja gmina Limassol wydała pozwolenie na budowę wieżowca Aura, który będzie najwyższym budynkiem na Cyprze o wysokości 181,5 m i wzniesiony będzie na 44 piętrach. Nowa wieża powstanie na miejscu dawnego centrum handlowego ERA Olympia.

Jak informuje Philenews, trwają procedury dotyczące wdrożenia środków kompensacyjnych wprowadzonych przez Gminę Limassol. W szczególności przed wydaniem pozwolenia na budowę zainteresowane strony musiały przygotować umowę motywacyjną dotyczącą utworzenia ponad 300 miejsc parkingowych do użytku publicznego oraz powierzchni na parterze do wykorzystania jako galeria przez gminę Limassol . Pozostaje jednak pytanie, czy galeria zostanie przekazana Gminie i czy zostanie wydane pozwolenie na użytkowanie przestrzeni.

Oprócz tego zainteresowani zapłacą kwotę 214 000 euro jako odszkodowanie po decyzji Rady Ministrów w sprawie konsolidacji przestrzeni podziemnych i drogi publicznej.

Po przygotowaniu stosownego porozumienia w ciągu najbliższego tygodnia należy poinformować Komisję Urbanistyki Urzędu Miejskiego, a następnie Rada Miejska wyda zainteresowanym pozwolenie na budowę – pozwolenie zostanie wydane przez Urząd Miejski jeszcze przed wyborami Samorządowymi.

Budynek został zaprojektowany przez znaną na całym świecie firmę architektoniczną Foster+Partners, przy wsparciu szeregu naukowców zagranicznych i cypryjskich, a celem, jak twierdzą autorzy projektu, było stworzenie nowoczesnej, ekologicznej wieży, harmonijnie wkomponowanej w jej dolna część z tkanką urbanistyczną miasta.

Proponowany apartamentowiec wzniesie się 24 metry nad ziemię, jakby unosił się nad zagospodarowanymi ogrodami, gdyż jego projekt zakłada utworzenie publicznego placu i parku miejskiego. Architekci zaprojektowali wieżowiec tak, aby zaczynał się od 7. piętra, aby nie zmieniać widoku na morze ze wszystkich aktualnie znajdujących się tam budynków.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading