Powstają nowe miejsca pracy a pracowników brak

wakat

Wstępne szacunki wskazują, że w ciągu najbliższego półrocza będzie około 10000 wolnych wakatów.

Cypryjska Federacja Pracodawców i Przemysłu (OEB) opublikowała wyniki badania ujawniające wolne wakaty w cypryjskich przedsiębiorstwach. W badaniu uwzględnione zostały informacje zebrane z 320 firm między 25 października a 8 listopada.


Do końca roku potrzebnych jest 4160 pracowników a do końca czerwca przyszłego roku kolejnych 4497 osób.


Jak napisano w raporcie, jedynie w branży hotelarskiej na Cyprze, do końca roku potrzeba 623 kelnerów i kucharzy. W pierwszej połowie przyszłego roku liczba poszukiwanych pracowników do pracy w hotelach lub restauracjach wyniesie ponad 1500 osób.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Policja kontroluje legalność zatrudnienia >>>

Najwięcej pracowników potrzebnych jest w Nikozji i Limassol (odpowiednio 2994 i 2847), w Larnace od teraz zatrudnienie znajdzie 1276 osób a w Pafos 1103. Pomimo tego, że część firm w dystrykcie Famagusta lada moment się zamknie na okres zimowy, te otwarte zatrudnią od zaraz 437 osób.

Już teraz, w branży hotelarskiej potrzebnych jest 976 osób do pracy w Limassol (widać to także u nas). Trudno jest przewidzieć co będzie się działo dalej na rynku po tym, jak nowopowstałe obiekty zostaną otwarte w przyszłym roku. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora City of Dreams w połowie przyszłego roku firma będzie próbowała zatrudnić na stałe 2500 osób.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Kolejny sezon bez pracowników? >>>

Podobna sytuacja ma miejsce w innych rejonach turystycznych na wyspie. W otwartych zimą hotelach w Pafos zatrudnienie od teraz znajdzie 481 osób a w Nikozji 355.

Jedno jest pewne – rok 2022 będzie bardzo ciekawy z punktu widzenia zatrudnienia na wyspie. Oczywiście bardzo trudno jest cokolwiek przewidzieć ale można się spodziewać skoku wynagrodzeń i „podkupowania” pracowników.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!