fbpx

Powrót do szkoły czyli więcej zakażeń?

Rozpoczyna się rok szkolny a co za tym idzie, prawdopodobnie będzie więcej nowych zakażeń

Pomimo tego, że czwarta fala pandemii wykazuje oznaki spadku, to Cypr pozostaje trzycyfrowy, jeśli chodzi o nowe przypadki. Powrót do szkół może prowadzić do większej liczby zakażeń koronawirusem, ale sytuacja może pozostać pod kontrolą, jeśli wszelkie protokoły bezpieczeństwa będą przestrzegane.

Ministerstwo Zdrowia podało, że do wtorku, 7 września, 79,4% dorosłej populacji zostało zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką, a 75,1% obiema dawkami.


Ministerstwo Zdrowia podało, że do wtorku, 7 września, 79,4% dorosłej populacji zostało zaszczepionych przynajmniej pierwszą dawką, a 75,1% obiema dawkami.


Epidemiolog, Michalis Voniatis, powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby liczba codziennych zachorowań spadła, ponieważ wirus nadal jest powszechny w społeczności.

Spodziewamy się wzrostu, ale nie sądzę, że będzie zbyt wysoki, biorąc pod uwagę, że będą przestrzegane protokoły i SafePass – powiedział.

Voniatis zwrócił również uwagę, że zaszczepienie populacji nadal nie jest na zadowalającym poziomie. Jeśli chodzi o nastolatki,  ​​38,5% z grupy wiekowej od 16 do 17 lat zostało zaszczepionych, a 22,3% w wieku od 12 do 15 lat.

W środę ogłoszono również, że Ministerstwo Zdrowia ściśle współpracuje z uniwersytetami, aby ułatwić szczepienia studentów.

Według Voniatisa odsetek zaszczepionych dzieci jest niewielki i niewystarczający do opanowania sytuacji.

Musimy nadal szczepić dzieci, musimy ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa do minimum, a jedynym sposobem jest szczepienie, teraz nie ma innego wyjścia.
Posiadając SafePass, zapewniamy ochronę i do pewnego stopnia ograniczamy krążenie wirusa. „Przynajmniej pierwsza dawka, która jest wskaźnikiem tego, dokąd zmierzamy, powinna przekroczyć 90 procent – powiedział.

Około 200 000 osób na Cyprze wciąż nie jest zaszczepionych.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!