Powiadomienie SMS o próbie uzyskania kredytu na Wasze dane!

Biuro Informacji Kredytowej uruchomiło świetną usługę. Dzięki niej, mimo tego że przebywacie na Cyprze, dowiecie się kiedy jakikolwiek bank lub instytucja pozabankowa, będzie pytała o Waszą zdolność kredytową. Jest to idealna podpowiedź, że ktoś próbuje na Wasze dane osobowe wziąć kredyt lub pożyczkę.

O oszustach kredytowych słyszymy praktycznie codziennie. Już wiele osób, pomimo pobytu za granicą, musi udowadniać, że nie jest przysłowiowym wielbłądem. Ile to już razy okazywało się, że po powrocie do kraju czeka na nas wezwanie od komornika za niezapłacony mandat czy zaciągnięty kredyt, którego nigdy nie widzieliśmy na oczy? To nikt inny tylko my sami informujemy „przyjaciół” i znajomych, że przebywamy za granicą lub że skradziono nam dowód osobisty.

Jeżeli dokonacie rejestracji w BIK dostaniecie ostrzeżenie w przypadku próby wyłudzenia kredytu na Wasze dane. Możecie natychmiast zareagować i zapobiec wyłudzeniu. BIK poinformuje Was także, kiedy ktoś o Was zapyta w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor – dzięki temu dowiecie się np., że ktoś chce wyłudzić abonament komórkowy czy kredyt na pralkę. Opłata za tą usługę nie jest wysoka i wynosi raptem 24 zł rocznie!

Jak można zarejestrować się w usłudze? Wystarczy kliknąć tutaj i potwierdzić tożsamość – zrobicie to w ciągu kilku minut.

 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!