Potrzeba więcej takich działań!

Ponad tydzień temu pisaliśmy o akcji policji, która miała uderzyć w osoby rozmawiające przez telefony komórkowe i przejeżdżające na czerwonym świetle (cały nasz tekst znajdziecie tutaj).

Szef drogówki Phillipos Papaelias podsumował działania policji i zapowiedział, że wkrótce podobna akcja zostanie przeprowadzona bez zapowiedzi. Był wyraźnie zaskoczony wynikami akcji policjantów.

Łącznie zanotowano 1189 wykroczeń drogowych w okresie od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 roku, z czego 619 osób ukarano za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy, a 570 kierowców ukarano za przejazd na czerwonym świetle.

Panie komendancie! Wystarczy wsiąść w nieoznakowany radiowóz aby się przekonać, że co drugi kierowca gada przez telefon! Powinniście wystawić trzy razy więcej mandatów za to wykroczenie! A jeśli chodzi o jazdę na bardzo późnym żółtym lub raczej wczesnym czerwonym świetle to także jest na Cyprze norma. Trudno przecież trafić na odpowiednie światło, jeśli jest się akurat zajętym rozmową przez telefon.

klikochron.pl


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading