fbpx
EnglishGreekPolishRussian

Potrącają nam coraz więcej z wypłat!

Okazuje się, że nasze portfele są coraz skromniejsze. Cała Europa zazdrości nam niskich podatków i potrąceń z pensji (teoretycznie 81% zarobionych przez nas pieniędzy zostaje w naszych portfelach) a tak naprawdę mimo tego, że dostaliśmy podwyżkę trudno ją zauważyć w portfelu.

Napisał do nas jeden z czytelników. Od swojego szefa dostał informację, że firma jest zadowolona z jego pracy i dostanie podwyżkę – całe 50€. Po tym gdy otrzymał już wypłatę okazało się, że na rękę z tej podwyżki zostało mu raptem 17,01€. Gdzie jest reszta? Jako dowód przesłał nam swoje “kwitki” wypłat:

Zwróćcie uwagę na kwoty brutto – ona faktycznie wzrosła o 50€ jednak dodatkowe potrącenia spowodowały to, że podwyżka spadła o 68%!

Powstaje pytanie co z osobami, które nie dostały podwyżek? Ich realne wynagrodzenia spadło o kilkadziesiąt euro z powodu dodatkowego potrącenia na kasy chorych.

Cypryjczycy z którymi rozmawialiśmy przekonują, że cała operacja zmiany systemu zdrowotnego na Cyprze miała być bezbolesna. Zarówno cypryjskie media jak i lekarze przekonywali, że jedna składka zostanie zastąpiona drugą i nikt nie odczuje różnicy. Niestety, tak się nie dzieje. Za nowy system, który tak do końca nie wiadomo jak będzie się sprawdzał, zapłacimy my.

Ale w końcu jakby nie było utworzone zostały nowe stanowiska w administracji, zatrudniono setki nowych pracowników – ktoś musi za to wszystko płacić.

Żeby było ciekawiej prezydent Cypru zapowiedział, że na początku działania systemu przewidziane są pewne komplikacje i być może nie będzie on do końca działał w pełni sprawnie…

[bar group=”811″]

Skomentuj

Więcej w tej tematyce

contact us and book the tour of your dreams


No posts found!

×