fbpx

Postępowanie wobec 35. letniej Polki zawieszone

Po interwencji Minister Pracy i Opieki Społecznej oraz Minister Sprawiedliwości służby prawne zawiesiły postępowanie karne wobec 35. letniej Polki

Służba prawna postanowiła zawiesić postępowanie karne przeciwko 35. letniej zdesperowanej matce z Limassol, która w niedzielę zostawiła troje swoich nieletnich dzieci samych w domu, aby pojechać do pracy.

Jak informuje policja Polce i jedynemu z opiekunów z rodziny postawiono łącznie cztery zarzuty związane z zagrożeniem dla dziecka. Sąd rejonowy w Limassol wyznaczył w poniedziałek pierwszą rozprawę w sprawie na 15 grudnia, ale od tego czasu interweniowało dwóch ministrów – wymiaru sprawiedliwości i opieki społecznej. Kobieta została aresztowana po tym, jak obywatel znalazł siedmioletnią dziewczynę bawiącą się samotnie w parku w rejonie Omonia w Limassol w niedzielne popołudnie.

Szczegółowo o sprawie pisaliśmy tutaj.

Minister sprawiedliwości Emily Yiolitis napisała na Twitterze:

Żadna matka nie wybiera pójścia do pracy i zostawiania swoich nieletnich dzieci samych w domu. Robi to z rozpaczy [lub] z konieczności.

Yiolitis rozmawiał również z ministrem pracy, ubezpieczeń społecznych i opieki społecznej Zetą Emilianidou i obie ogłosili, że państwo będzie interweniować, aby wesprzeć matkę.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!