Postaci kobiet na sygnalizatorach

Na cypryjskich sygnalizatorach pojawią się kobiece i dziecięce postacie

Gdyby ta informacja nie pojawiła się wczoraj tylko w okolicach 1 kwietnia, stwierdzilibyśmy że to żart. A to całkiem na poważnie. Do tego stopnia, że odpowiedni komunikat wydała Parlamentarna Komisja Praw Człowieka.

Jak czytamy w wydanym oświadczeniu napisano, że do 2025 r. na światłach zostaną umieszczone postaci kobiet (i ewentualnie dzieci) w ramach zapisów Narodowej Strategii na rzecz Równości.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Berlin ma swoje, własne sygnalizatory – okazuje się jednak, że Cypr nie chce być gorszy.

Co ciekawe, jak wynika z informacji publikowanych w sieci, jako pierwsze kobiece postaci umieszczono na sygnalizatorach w Indiach.


Na świecie znajdziemy także inne grafiki na sygnalizatorach. Na jednym ze skrzyżowań w Poznaniu gości charakterystyczna postać „Watchera” nazywana także „Panem Peryskopem” znana z poznańskich murów.

Jeszcze dalej poszedł Wiedeń. Na ulicach stolicy Austrii montowane są także sygnalizatory świetlne przedstawiające pary hetero- i homoseksualne. Dwie trzymające się za ręce postacie kobiece, męskie lub mieszane mają za zadanie nie tylko promować tolerancję ale też przyczynić się do większego bezpieczeństwa pieszych – mają sprawić, że przechodnie przestaną ignorować czerwone światło.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!