fbpx

Posłowie nie wiedzieli, że trzeba płacić mandaty!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jakiś czas temu cypryjska prasa opublikowała raport dotyczący tego, jak funkcjonariusze policji i członkowie rządu radzą sobie z płatnościami mandatów i innych grzywien.

Okazuje się że nie mają z tym żadnych problemów, ponieważ zwyczajnie je ignorują. Tak jakby nie istniały i ich nie dotyczyły. 

Pani Prezydent Izby skarciła posłów i zwróciła uwagę na to, że ukrywanie się za immunitetem parlamentarnym nie będzie tolerowane, upomniała i nawołaała by wszystkie zaległości zostały uregulowane niezwłocznie.

Niektórzy z nas szanują zarówno prawa, jak i ludzi, którzy nas wybrali – powiedziała.


Czyżby posłowie myśleli, że immunitet zwalnia z obowiązku płacenia kar?


W liście wysłanym do wszystkich 56 członków Izby, Demetriou napisała że “ważne jest, aby posłowie zachowywali się wzorowo w odniesieniu do ich zobowiązań prawnych, wszyscy posłowie muszą przestrzegać kodeksu postępowania i podkreśliła potrzebę umocnienia wiary i poszanowania rządów prawa oraz pełnego i natychmiastowego przestrzegania przez wszystkich obywateli zobowiązań wynikających z ram prawnych…”

Zaległe kary dotyczą jednego obecnego i trzech byłych posłów.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!