Posłowie chcą sekundników

Wbrew rządowi, posłowie złożyli projekt ustawy nakazującej montaż sekundników na sygnalizatorach

Propozycję ustawy zobowiązującej państwo do instalowania sekundników na sygnalizatorach gdzie znajdują się kamer zgłosiło pięciu parlamentarzystów AKEL.

W ramach tej propozycji parlamentarzyści Nikos Kettiros, Costas Costas, Velentinos Fakontis, Giannakis Gavriil i Andreas Pasiourtidis żądają zainstalowania licznika czasu, który będzie wskazywał kierowcom pozostały czas przy włączonym zielonym świetle na jazdę na wprost lub skręcenie w prawo.

Projekt przewiduje także, że na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną należy zamontować liczniki czasu w ciągu trzech miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy, w przeciwnym razie przepis dotychczasowego prawa przewidujący przestępstwo niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej będzie zawieszony do czasu ich zainstalowania.

Jak wspomnieli posłowie, powyższe regulacje mają na celu ochronę obywateli przed niesprawiedliwym i niekontrolowanym nakładaniem pozasądowych kar finansowych w związku z rejestrowaniem wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem sygnalizacji świetlnej.

Proponowana ustawa została przekazana do debaty Komisji ds. Transportu Izby Reprezentantów, gdzie rozpatrywane są także inne propozycje dotyczące systemu.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading