Porzucone bagaże po 2,99€?

Dosłownie jak grypa rozsiewa się po Facebooku informacja na temat wyprzedaży bagaży przez lotnisko w Larnace po 2,99€ za sztukę.

Hermes Airports poinformowało, że powiadomiło władze w związku z fałszywym kontem na Facebooku, które pokazuje stosy bagaży sprzedawanych na lotnisku w Larnace po 2,99 euro za sztukę.

Fałszywe konto nosi nazwę „Larnaca Airport”. W poście czytamy:

Zarząd naszego lotniska zdecydował się pozbyć bagażu zagubionego przez klientów w ciągu ostatnich 9 miesięcy, sprzedając walizki za jedyne 2,99 euro. Aby złożyć zamówienie, kliknij przycisk poniżej. To nie jest aukcja. Musimy pilnie pozbyć się zagubionego bagażu naszych klientów, ponieważ nie udało nam się znaleźć właścicieli, a nasze magazyny są pełne!

W poście zamieszczono serię zdjęć, z których niektóre wydają się pokazywać w tle prawdziwe lotnisko w Larnace. Stosy walizek ułożone są w rzędach lub w stosy, a między nimi jest przyklejony żółty znak z nadrukowanym 2,99 euro.

W jednym z kolejnych postów na tej samej stronie napisano:
Od odprawy do wejścia na pokład technologia lotniskowa koncentruje się na zapewnieniu najwyższego komfortu. Mobilne aplikacje do śledzenia lotów, inteligentne tablice informacyjne, a nawet roboty-asystenci – wszystko to ma na celu uczynienie podróżowania łatwiejszym i przyjemniejszym.

Rzecznik biura prasowego Hermes powiedział Cyprus Mail, że konto jest fałszywe i że zaalarmował władze, aby przynajmniej próbowały zablokować stronę. Z całą stanowczością powiedział, że to nie lotnisko jest właścicielem strony. Dodał jednak, że niektóre zdjęcia samego lotniska i bagażu zostały pobrane ze stron internetowych Hermes.

Prawdopodobnie jest to kolejna próba wyłudzenia danych osobowych lub sztuczne generowanie odsłon na stronie internetowej.

Nie dajcie się nabrać.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading