fbpx

Portal szczepień otworzy się dla wszystkich chętnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W ramach działań mających na celu wzmocnienie programu szczepień trwają przygotowania, które umożliwią wszystkim dorosłym beneficjentom Gesy, niezależnie od wieku, umówienie się na portal w wyznaczonych dniach w celu zaszczepienia AstraZeneca.

Całkowita liczba dawek szczepionki Covid-19 podanych na całej wyspie przekroczyła 400000, doo 12 maja pierwszą dawkę szczepionki otrzymało 41,3% uprawnionych otrzymało już pierwszą dawkę na 12 maja. Przypomnijmy, że Cypr chce zaszczepić minimum 60% populacji do końca czerwca


Minister Innowacji Kyriacos Kokkinos zapowiedział otwarcie portalu szczepień dla wszystkich grup wiekowych jednocześnie. Portal ma być otwarty jedynie z możliwością szczepienia AstraZenecą.


Dotychczas za pośrednictwem portalu szczepień oferującego wszystkie dostępne marki szczepionek, są udostępniane terminy spotkań dla określonych grup wiekowych. Kokkinos powiedział, że w ramach nowego systemu portal będzie otwierany w ustalone z góry dni, oferując szczepionki AstraZenecawszystkim dorosłym.

W chwili obecnej 254 lekarzy rodzinnych odebrało 23080 dawek preparatu AstraZeneca i do tej pory podało 7 000 dawek osobom w wieku 30 lat i starszym, które chciały się zaszczepić. Od czwartku beneficjenci Gesy w wieku 20 lat i starsi będą mogli otrzymać AstraZeneca od swojego lekarza rodzinnego, równolegle z rezerwacją terminów szczepień przez portal szczepień. Trwają także prace nad daniem możliwości wykonywania szczepień przez farmaceutów w aptekach.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!