fbpx

Portal szczepień jest wciąż otwarty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Portal szczepień będzie otwarty dziś do 17:30 dla wszystkich powyżej 40. roku życia – liczba osób, które otrzymały przynajmniej jedną dawkę osiągnęła 58% populacji kraju

Według ministerstwa zdrowia od piątku rano, kiedy portal został otwarty dla osób po 40. roku życia, zarezerwowano 12 210 wizyt z 22 470 dostępnych. Osoby powyżej 40 roku życia mogą zarezerwować termin szczepień do poniedziałku do 17:30.

We wtorek portal zostanie otwarty dla osób w wieku od 18 do 39 lat. Prawdopodobnie portal zostanie otwarty dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia, aby umożliwić umówienie się na wizytę osobom, które z różnych powodów nie otrzymały szczepienia.

Przypominamy, że równolegle ze szczepieniami w Centrach Szczepień podawanie szczepionki AstraZeneca jest kontynuowane w klinikach lekarzy pierwszego kontaktu, którzy wyrazili zainteresowanie, dla wszystkich w wieku powyżej 20. lat.


Zarejestrować na szczepienia mogą się jedynie osoby z wskazanych przez ministerstwo grup – nie ma możliwości rejestracji innych osób.


W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.


Przypominamy, że zaszczepić się można także u niektórych lekarzy pierwszego kontaktu.

W przypadku osób, które “przegapiły” swój termin rejestracji, ministerstwo zapowiedziało, że dostęp dla poszczególnych grup wiekowych będzie powtarzany.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: