fbpx

Ćwiczenia zamiast znieczulenia?

Pierwsza na Cyprze klinika naturalnego porodu została uruchomiona w szpitalu ogólnym Limassol – oferuje kobietom poród bez interwencji medycznej.

Klinika, to wielkie słowo, została wydzielona z części szpitala w Limassol i mieści się w dwóch specjalnie wyposażonych pokojach. Znajdują się w nich między innymi wanna porodowa czy specjalnie zaprojektowane krzesła.

Celem kliniki jest zrozumienie bólu przez kobiety i zaakceptowanie go jako czegoś naturalnego. Poprzez naturalne narodziny unikają strachu, który towarzyszy bólowi. Uczą się pracować ze skurczami, a nie przeciwko nim.

powiedziała podczas uroczystego otwarcia Maria Panayiotou, położna w szpitalu Limassol i wiceprezes Youth Board of Cyprus

Podczas porodów kobiety są zachęcane do poruszania się i uczenia się radzenia sobie z bólem poprzez różne ćwiczenia zamiast poddawać się środkom przeciwbólowym.

Przyszłe matki są zawsze pod nadzorem położnej, która rejestruje bicie serca płodu podczas porodu. Położna może zaoferować całościowe badanie kobiety w ciąży. W przypadku komplikacji położna powiadomi lekarzy i wspólnie z przyszłą matką podejmą wspólną decyzję w sprawie procedur

dodała położna

Swoją drogą ciekawe ile młodych, przyszłych matek zdecyduje się na poród siłami natury.

[bar group=”808″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!