Populacja północy osiągnęła milion

„Obywatelstwa” na północy rozdawane są wszystkim – słychać już głosy sprzeciwy dla polityki tamtejszych władz

Północ „musi ograniczyć i zaprzestać” przyznawania „obywatelstw” – powiedział w Cyprus Mail „poseł do parlamentu” i właściciel uniwersytetu Serhatow Akpinarow.

Jego zdaniem populacja na obszarach okupowanych osiągnęła milion osób, jednak nikt nie jest w stanie podać dokładnej liczby mieszkańców. Twierdzi ponadto, że lada moment, dzięki błędnej polityce tamtejszych władz, „obywatelstwo” będzie posiadało więcej osób z krajów trzecich niż z Cypru Północnego.

Jeśli chcemy, aby Turcy cypryjscy trzymali się swojej przyszłości i własnej woli, musimy ograniczyć i uniemożliwić obywatelom krajów trzeciego świata uzyskanie obywatelstwa, tak jak ma to miejsce w naszych obecnych ramach prawnych

Podczas rozmowy stwierdził, że lada moment „prawdziwych” obywateli będzie mniej niż tych przyjezdnych.

Oprócz erozji kulturowej, której doświadczamy, musimy zapobiegać temu, aby nie stać się mniejszością na naszych własnych ziemiach

Dodał, że choć pracownicy migrujący są niezbędni, wolałby raczej widzieć drzwi obrotowe osób wchodzących i wyjeżdżających z północy niż obecny stan napływu i naturalizacji.

Stwierdził, że zamiast naturalizować dużą liczbę osób, „właściwsze byłoby wydawanie zezwoleń na pobyt na podstawie zezwolenia na pracę”.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!