Ponowne uruchomienie 1450

W ciągu kilku dni ma nastąpić uruchomienie zapowiadanej od miesiąca infolinii ministerstwa pracy

Szkolenie personelu, który będzie obsługiwał Call Center 1450 przyniosło efekty i wszystko wskazuje na to, że funkcjonowanie numeru 1450 to kwestia dni.

Ustalono to podczas oficjalnego spotkania ministra pracy Yannisa Panagiotou z wiceministrami innowacji Filipposem Hatzizachariasem i opieki społecznej Marileną Evangelou.

Według informacji „Philenews” na spotkaniu trzej ministrowie wymienili opinie i informacje na podstawie sprawozdań sporządzonych przez swoich urzędników, którzy w ostatnich dniach nadzorowali, szkolili i kierowali personelem firmy wykonawczej, która będzie obsługiwała ośrodek.

Wiadomo, że infolinia w pierwszej fazie posłuży Ministerstwu Pracy i Zastępcy Ministerstwa Opieki Społecznej – wszyscy trzej ministrowie pozytywnie oceniają funkcjonowanie 1450 w kolejnym okresie, szacując, że obsługa i informacja, jaką będzie miał obywatel, będzie zadowalająca, także dzięki dalszemu szkoleniu, jakie przeszła kadra wykonawcy.

Wiceminister Innowacji został upoważniony do nowego spotkania ze spółką, podczas którego może zostać ustalony termin uruchomienia 1450.

Centrum Telefoniczne, które ma ukrócić zjawisko nieodebranych telefonów do ministerstw zajmujących się świadczeniami, zgodnie z zapowiedziami poprzedniego rządu miało zacząć działać 8 marca. Jednak już w przededniu jego uruchomienia, w ramach ćwiczenia przygotowawczego, nowi ministrowie dostrzegli słabe punkty, takie jak niezadowalająca obsługa obywateli podczas próbnych wezwań, w wyniku czego zdecydowano o odroczeniu.

Centrum będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00. do 17:00 i będzie pełnić funkcję pojedynczego punktu informacyjnego i usługowego dla Służb Ubezpieczeń Społecznych Ministerstwa Pracy, które są odpowiedzialne za świadczenia, ale także za emerytury oraz dla odpowiedzialnej Służby Zarządzania Świadczeniami Socjalnymi Wiceministra ds. Opieki Społecznej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading