fbpx

Ponowne otwarcie portalu szczepień

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych rocznikach, które będą uprawnione do rejestracji na portalu szczepień.

W piątek 14 maja portal szczepień będzie otwarty dla osób w wieku 22-24 lata, w sobotę będą mogły zarejestrować się osoby w wieku 50-55 lat, natomiast w niedzielę osoby w wielu 56-58 lat.

Nastąpiła znacząca zmiana w godzinach otwarcia portalu – zarówno w piątek jak i weekend będzie on czynny od 7:30 do 17:30.

W specjalnym komunikacie ministerstwo przypomniało, że trwa proces szczepień szczepionką AstraZeneca przez lekarzy pierwszego kontaktu dla beneficjentów w wieku powyżej 30 lat. Do tej pory do lekarzy dostarczono około 25 000 dawek szczepionki.


Zarejestrować na szczepienia mogą się jedynie osoby z wskazanych przez ministerstwo grup – nie ma możliwości rejestracji innych osób.


W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.


Przypominamy, że zaszczepić się można także u niektórych lekarzy pierwszego kontaktu.

W przypadku osób, które “przegapiły” swój termin rejestracji, ministerstwo zapowiedziało, że dostęp dla poszczególnych grup wiekowych będzie powtarzany.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!