Ponad 10 razy mniej chętnych do oddania głosu

Konsulat przygotował się do wyborów perfekcyjnie: zmieniono miejsce głosowania, zwiększono ilość członków komisji, ale chętnych do głosowania dużo mniej…

Zapewne pamiętacie kilometrowe kolejki do polskiego konsulatu w Nikozji podczas ostatnich wyborów. Właśnie wtedy nakręciliśmy ten oto film:


Tym razem zmieniono wiele: przeniesiono w inne miejsce komisję wyborczą (będzie w hotelu Hilton – 1 Achaion Street, 2413 Engomi, Nicosia), zwiększono ilość członków komisji do 10. (poprzednio było 8.) a wszystko po to aby łatwiej nam było zagłosować.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że tym razem nie będzie miał kto głosować.

Podczas poprzednich wyborów do parlamentu oddano 2153 głosy, w tym 467 osób zagłosowało na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Dziś o godzinie 17:00 do głosowania zgłosiło się zaledwie 207 osób czyli dziesięć razy mniej niż zagłosowało poprzednio. Nawet jeżeli podobna ilość wyborców zagłosuje na podstawie zaświadczenia co poprzednio to i tak nie należy spodziewać się tłumów w lokalu wyborczym.

Wciąż można wpisać się na listę wyborców (elektronicznie tutaj) lub poprosić u siebie w gminie o zaświadczenie o prawie do głosowania.

Na Cyprze będziemy głosować na kandydatów do Parlamentu Europejskiego zarejestrowanych w okręgu nr 4 (dokładna lista kandydatów znajduje się tutaj).


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading