fbpx

Pomysł na prezent: Kamera GoPro HERO5 Black

Po raz pierwszy we flagowej kamerze GoPro został umieszczony jednocześnie wbudowany, dotykowy ekran LCD o przekątnej 2″ oraz maksymalna rozdzielczość 4K ULTRA HD w 30 klatkach/s. Obsługa kamery poprzez ekran jest bardzo prosta i intuicyjna – od wyboru trybów pracy, formatu i kąta widzenia po ręczne ustawienia parametrów w trybie ProTune. Wszystkie zmiany, wprowadzone w kamerze możemy zaobserwować od razu na wyświetlaczu. Ekran to nie tylko podgląd tego co nagrywamy, ale również źródło odtwarzania nagranego przez nas materiału.

W specjalnej promocji sama kamera kosztuje 1848 złotych, a w zestawie z akcesoriami jedynie 1849 zł!

Taki zestaw jest dostępny jedynie w tym sklepie (kliknij tutaj aby przejść bezpośrednio do sklepu).

GoPro HERO 5 BLACK jest sama w sobie wodoszczelna do 10m (33′). To znaczna zmiana względem modelu HERO 4 Black, który wymagał obudowy. Jeżeli potrzebujemy większej odporności  w HERO 5 Black na ciśnienie podczas nurkowania, możemy zaopatrzyć się w obudowę wodoodporną 60m (GoPro Super Suit sprzedawana oddzielnie).

Po raz pierwszy w historii GoPro użytkownikowi oddano możliwość sterowania kamerą za pomocą głosu – GoPro HERO5 Black umożliwia sterowanie kamerą za pomocą prostych i intuicyjnych komend, by przejść między trybami lub wyzwolić migawkę w kamerze (7 języków w dniu premiery). Nagrany materiał możemy udostępniać do chmury GoPro Plus, która znacznie ułatwi składowanie nagranego materiału, gdy mamy mało miejsca na karcie pamięci.

Zobacz specjalną ofertę tutaj >>>

GoPro HERO 5 Black poza wsparciem formatu JPEG ma także funkcję robienia zdjęć w formacie DNG RAW (brak kompresji obrazu z matrycy), co na pewno przyda się osobom zainteresowanym profesjonalną obróbką zdjęć. Jedną z najważniejszych zmian względem poprzednich generacji jest stabilizacja obrazu. Pierwszy raz nie musimy stabilizować obrazu z kamery GoPro przez program do montażu video. Kamera sama wystabilizuje drgania  automatycznie po włączeniu trybu (maksymalna rozdzielczość 2,7K).

Zmianie uległa także bateria. Jest nie tylko większa względem poprzedniej (1220mAh zamiast 1160mAh), ale co więcej posiada system gazowego monitorowania poziomu naładowania baterii. Kamera podaje stan baterii w procentach, co znacznie ułatwi pracę z kamerą.

Zobacz specjalną ofertę tutaj >>>

GoPro HERO 5 Black pozwala nam na dwojakie użycie modułu GPS w naszej kamerze. Geotagging w nowej kamerze GoPro HERO5 Black pozwala na poukładanie materiału wg. lokalizacji w której się znajdowaliśmy np. podczas podróży. Dodatkowo dzięki aplikacji GoPro Quik możemy zaznaczyć zdjęcia i filmy z danego miejsca by łatwiej je posortować. Oprócz ww. funkcji Geotagging pozwala również na udostępnienie lokalizacji zrobionego zdjęcia czy filmu w mediach społecznościowych. Wraz z nową aktualizacją (do v1.55), GoPro uwalnia pełen potencjał modułu GPS i za pomocą aplikacji Quik pozwala na naniesienie na materiał takich parametrów jak:
– odległość
– wysokość
– zmiana wysokości
– data i czas
– orientacja (nałożenie kompasu)
– prędkość
– przemierzona trasa
– przeciążenia G-Force

Czy warto? Naszym zdaniem tak.
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!