Pomoc popłynęła do Gazy

Dziś rano statek z pomocą dla Gazy wypłynął z Larnaki

Statek z pomocą humanitarną Open Arms w końcu wypłynął dziś z Larnaki inaugurując działanie korytarza morskiego z Cypru do Gazy, zwanego „Amaltheą”.

Statek przewożący prawie 200 ton żywności opuścił port w Larnace tuż przed godziną 9:00.


Jeśli misja się powiedzie, będzie to pierwszy znak złagodzenia izraelskiej blokady morskiej nałożonej na Gazę w 2007 roku po przejęciu przez Hamas kontroli nad enklawą palestyńską.

Rejs potrwa dwa dni , a statek będzie przewoził pływającą jednostkę MMS Aris, ponieważ Gaza nie ma struktury portowej – ze względów bezpieczeństwa statek jest eskortowany przez inny, mniejszy statek.

Chociaż podróż może trwać zaledwie 15 godzin, a Cypr znajduje się zaledwie 322 km na północny zachód od miejsca docelowego, oczekuje się, że podróż zajmie więcej czasu ze względu na ciężką barkę holowniczą. Barka jest załadowana ryżem, mąką, warzywami w puszkach, które mają zostać dostarczone ludności palestyńskiej.

Według Reutersa, ładunek został poddany inspekcji bezpieczeństwa na Cyprze przez zespół składający się z personelu z Izraela, co wyeliminuje potrzebę kontroli bezpieczeństwa w końcowym punkcie rozładunku. 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading