fbpx

Polują i polują

Strzelają strzelają, polują polują i niepokoją hałasem ludzi i zwierzęta.

Od niedzieli 27 października, do niedzieli 22 grudnia, czyli dwa razy w tygodniu, w każdą niedzielę i środę odbędzie się jeszcze 17 polowań. 

Polowanie jest zabronione w odległości 500 metrów od obszarów mieszkalnych, 200 metrów od odizolowanych domów i 300 metrów od instalacji wojskowych. Zabronione są polowania w strefie buforowej. 

Jeśli zatem uważacie że strzały są za blisko, albo w inne, niż ustawowo wyznaczone dni, śmiało dzwońcie do Wildlife w Nikozji +357 22867786
Natomiast każdy, kto jest świadomy nielegalnych polowań, powinien skontaktować się z linią pomocy obywatela 1460, aby przestępcy mogli zostać złapani.

W świetle wyznaczonych reguł każdy posiadający pozwolenie ma prawo upolować jednego zająca, cztery kuropatwy i jednego cietrzewia. Kary nałożone do tej pory za nieprzestrzeganie przepisów wyniosły 1,18 mln euro. Niestety kary pieniężne to jedyna kara.W lipcu 2017 roku wprowadzono nowe przepisy przeciwko kłusownictwu. Bardzo szybko im to poszło zważywszy na to że projekt NATURA 2000 powinien wejść w życie w krajach członkowskich w momencie przystąpienia tego kraju do Unii. Czyli w 2004 roku.

Przepisy zakazujące pułapek na chronione ptaki obowiązują natomiast od 1974 r. I okazuje się że 45 lat to wciąż za mało żeby do pustego łba dotarło.

Czy rzeczywiście nie ma na kłusowników żadnej siły? 

[bar group=”836″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!