fbpx

Polski paszport “mocniejszy” od cypryjskiego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Warto zmieniać paszport skoro polski jest dużo mocniejszy od cypryjskiego?

Z opublikowanych raportów, jednoznacznie wynika, że paszport Rzeczpospolitej Polskiej jest dużo “mocniejszy” od cypryjskiego – po jego okazaniu, bez wizy, możemy wjechać do 184 krajów świata, w przypadku paszportu Republiki Cypryjskiej jest to możliwe przy wjeździe do 176 krajów.

W międzynarodowym rankingu paszportów, polski zajmuje 10. miejsce, natomiast cypryjski 13.


Dla posiadaczy polskich paszportów, wymagana jest wiza do 43 krajów, między innymi do Rosji, Chin i wielu krajów afrykańskich, w przypadku posiadaczy paszportu cypryjskiego wcześniejsze uzyskanie wizy jest wymagane między innymi przy wjeździe na terytorium Turcji, Rosji, Chin czy Stanów Zjednoczonych.

Pierwsze miejsce w rankingu, niezmiennie od wielu lat, zajmuje Japonia – jej obywatele mogą wjechać bez wiz do 193 krajów.

Jako ciekawostkę możemy dodać, że paszport Niemiec pozwala na wjazd bez wizy do 191 krajów (3 miejsce), Wielkiej Brytanii i USA do 187. krajów (7 miejsce) a Grecji do 186 krajów (8 miejsce).


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!