Polska trafia do kategorii pomarańczowej

Cypr zaktualizował kategoryzację krajów – Polska trafia do grupy pomarańczowej

Co to oznacza dla przyjeżdżających z Polski? Przylatujący z Polski muszą przejść test PCR w ciągu 72 godzin przed odlotem z wynikiem negatywnym. Obywatele Cypru, ich małżonkowie i dzieci, osoby mieszkające na stałe na Cyprze oraz osoby dopuszczone do wjazdu do kraju na podstawie Konwencji wiedeńskiej oraz osoby w krajach, w których nie zapewnia się testów PCR, mogą zostać przebadane po przybyciu na lotniska w Larnace i Pafos. Muszą się samoizolować, dopóki wyniki PCR nie będą gotowe. Koszt testu pokrywają pasażerowie.


Osoby przylatujące z Polski nie muszą już przechodzić testów po przylocie na wyspę i ponosić dodatkowych kosztów.


Od 3 czerwca w kategorii pomarańczowej znajdują się oprócz Polski także Austria, Bułgaria, Czechy, Węgry, Włochy Portugalia, Irlandia, Finlandia, Rumunia, Norwegia, Chiny (w tym Hongkong i Makau), Wielka Brytania i USA.

Przyloty z Malty, Islandii, Australii, Nowej Zelandii, Singapuru, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej i Izraela, które znajdują się w zielonej kategorii, nie wymagają negatywnego testu PCR ani samoizolacji.

Wszyscy pasażerowie muszą złożyć wniosek do CyprusFlightPass przed odlotem na Cypr. Dokument może zostać wykorzystany jako substytut krajowego SafePass, umożliwiając turystom odwiedzanie zatłoczonych obiektów, takich jak między innymi centra handlowe, restauracje i kawiarnie.

Wszystkie osoby, które ukończyły proces szczepień (przyjęły dwie dawki szczepionki lub minęło 14. dni od przyjęcia szczepionki Johnson & Johnson) są zwolnione z obowiązkowych testów PCR przed wylotem i po przylocie – szczegóły na: https://cyprusflightpass.gov.cy/en/vaccinated-passengers

Przypominamy, że pasażerowie przylatujący z każdej kategorii krajów (także z Polski) mogą zostać skierowani do wykonania bezpłatnych testów PCR tuż po przylocie na Cypr.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading