Polska trafia do kategorii czerwonej

Giannis Karousos zapowiedział w programie „Offsite on air” nową klasyfikację krajów od 1 lutego 2021 roku

Zgodnie z tym co powiedział minister transportu, od 1 lutego tego roku, Polska oraz pozostałe kraje Unii Europejskiej trafiają do grupy czerwonej. Dzięki temu otwarta została możliwość przylotu na Cypr wszystkich chętnych a nie tylko rezydentów i obywateli wyspy. Osoby posiadające zaświadczenia o przyjęciu szczepionek przeciwko koronawirusowi będą traktowane jak pasażerowie z kategorii zielonej – nie będą musieli wykonywać żadnych testów na obecność COVID19

Pierwotnie plan zmian kategoryzacji krajów z A, B i C miał zacząć obowiązywać od 15 stycznia, w związku jednak z ogłoszonym lockdown został on odłożony w czasie.

Jak powiedział Karousos, Cypr postępuje zgodnie z wytycznymi ECDC, które dzieli kraje na 4 kategorie: zieloną, pomarańczową, czerwoną i szarą.

Jak zaznaczył w kategorii zielonej nie będzie ograniczeń, w kategorii pomarańczowej podróżny musi przedstawić analizę laboratoryjną, że ma negatywny wynik na koronawirusa, w kategorii czerwonej zda podwójny test laboratoryjny zarówno na 72 godziny przed przybyciem na Cypr, jak i po przybyciu na wyspę – nie będzie obowiązywać jednak kwarantanna. 

Jeśli chodzi o Cypryjczyków i stałych mieszkańców Republiki, którzy będą pochodzić z kraju kategorii czerwonej i nie przystąpią do testu na 72 godziny przed podróżą i zdecydują się na badanie laboratoryjne dopiero po przyjeździe na Cypr, zostaną poddani kwarantannie przez kilka dni zgodnie z instrukcjami Ministerstwa Zdrowia.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading