Polska telewizja na Cyprze

Polska telewizja na Cyprze – jej oglądanie to wbrew pozorom wyzwanie. No bo skąd ją wziąć? Oczywiście, są lokalni dostawcy telewizji kablowej, ale oprócz TV Polonii innej rozrywki nie uświadczysz. Kilka lat temu popularne były odbiorniki satelitarne, które odbierały niekodowany sygnał telewizyjny z popularnych satelitów Hot Bird czy Astra, ale w tej chwili większość kanałów jest zakodowana i można pooglądać jedynie paski lub czarny ekran. Z ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych odbieranych przez satelity pozostało zaledwie kilka w tym niektóre często kodowane (jak np. VIVA).

Jakimś wyjściem z sytuacji jest zapewne oglądanie telewizji przez internet, ale jeśli nie ma się dobrego łącza internetowego tu także może być problem. Obraz może się zacinać, a wyskakujące reklamy powodują to, że trzeba używać AdBlocka, który chwilami niewiele da, gdyż wystarczy kliknąć jeden „X” celem zamknięcia okna, aby w tle, lub co gorsze na obrazie, otworzyły się dziesiątki stron z reklamami. Dobrze, że czasami uda się je zamknąć przed tym zanim zobaczą je dzieciaki bo większość z nich jest przeznaczona dla osób po 18. roku życia – sami rozumiecie. No i co najważniejsze takie oglądanie telewizji nie jest legalne i musicie mieć tego świadomość.

Z dziennikarskiej rzetelności postanowiliśmy podać Wam jednak znalezione linki, które pozwolą Wam jako-tako telewizję obejrzeć:

  • Na stronie http://iklub.net możecie obejrzeć praktycznie wszystkie polskie kanały TVP, TVN, POLSAT a także CANAL+; niestety problemem jest ilość wyskakujących okienek i tak zwanych „niebezpiecznych” stron. Tylko podczas testowania linka mój AdBlock zarejestrował próbę publikacji 15. różnych reklam a po wybraniu niektórych kanałów mój antywirus zareagował bardzo nerwowo dzwoniąc i ostrzegając przed niebezpiecznymi stronami. Podobnie zareagowała przeglądarka internetowa po kliknięciu na TVP1 ostrzegając, że wchodzę na stronę wprowadzającą w błąd. Ale uczciwie trzeba przyznać, że niektóre kanały odtwarzają się bez jakiegokolwiek zarzutu – denerwują tylko wyskakujące reklamy
  • Strona http://tele-wizja.com oferuje z kolei dużo mniejszą liczbę kanałów. Są to jednak wszystkie podstawowe jak TVP, TVN i POLSAT. Co ciekawe są kanały, których nie zobaczycie w normalnej telewizji jak na przykład „Kuchenne Rewolucje” czy „Włatcy Móch”. Tym razem podczas testowania wyszukiwarka i antywirus nie wariowały, oszalał za to AdBlock skutecznie blokując 22 wyskakujące reklamy. No i trzeba było swoje odczekać aby móc zacząć oglądać wybrany kanał – mimo tego, że reklamy były blokowane to i tak czas na nie przeznaczony (około 30 sekund) musiał minąć. Jakość jest dobra i przy dobrym internecie nic nie powinno Wam się wieszać.

Oczywiście najlepszym wyjściem jest zakupienie w Polsce dekodera którejś z platform cyfrowych NC+ lub Cyfrowego Polsatu. Obie telewizje nadają z tego samego satelity i odbiór jest dobry w każdym rejonie Cypru. Nie spodziewajcie się jednak, że na na obydwu belkach sygnału pojawi się 100% sygnał i moc bo to raczej nie jest możliwe. No i oczywiście przy zachmurzeniu czy opadach deszczu (na szczęście na Cyprze nie ma tego wiele) na pewno zobaczycie to na telewizorach. W tym wypadku także do końca nie będziecie działać legalnie a zakup dekodera możliwy jest tylko w Polsce. Najlepiej jest to zrobić przez internet – dostaniemy wtedy wiele gratisów, a następnie wrzucić dekoder do walizki i przywieźć na Cypr – nie trzeba przywozić talerza anteny (można takowe tu kupić za około 20€ nowy czy 10€ używany). Tutaj są ludzie, którzy go zamontują. Pewne jest jednak to, że mimo tego, że podłączycie go do internetu nie będą Wam działać NC+Go, CyfrowyPolsatGo czy pełna wersja IPLI –  firmy skutecznie założyły blokadę terytorialną i Wasze dekodery nie uruchomią się on line. Niektóre z nich pokazują po prostu błąd, a inne wprost informują o blokadzie i możliwości oglądania tylko na terytorium Polski.

Poniżej możecie zamówić dekoder do domu. Ustawiliśmy linki tak, abyście mogli skorzystać z aktualnie najlepszej dostępnej promocji.

 


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading