fbpx

Polska pozostaje w grupie B

Ministerstwo Zdrowia Cypru ogłosiło we wtorek, że od 5 września 7 krajów zostanie przeniesionych do innych niż obecnie kategorii ryzyka epidemiologicznego. Polska zostaje w grupie B.

A zmiany to:

  • Węgry, Słowacja, Słowenia i Liechtenstein przechodzą z kategorii A do B.
  • Australia przechodzi z kategorii C do B.
  • Ruanda i Monako przechodzą z kategorii B do C.

Kategoria A – Kraje niskiego ryzyka na obecnym etapie to: Niemcy, Estonia, Łotwa, Litwa, Finlandia, Norwegia, Gruzja, Kanada, Nowa Zelandia, Korea Południowa, Tajlandia.
Pasażerowie pochodzący z krajów kategorii A nie muszą przedstawiać świadectwa badań laboratoryjnych po przylocie.

Kategoria B – Kraje o możliwie niskim ryzyku, ale większej niepewności w porównaniu z kategorią A to: Austria, Belgia, Dania, Grecja, Irlandia, Włochy, Węgry, Polska, Portugalia, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Republika Czeska, Zjednoczone Królestwo, Szwajcaria, Islandia, Lichtenstein, Watykan, San Marino, Urugwaj, Chiny, Japonia, Australia.
Wszyscy pasażerowie kategorii B muszą okazać ważny negatywny test Covid-19 wykonany 72 godziny przed odlotem.

Obywatele Cypru i ich małżonkowie, obywatele posiadający legalny pobyt w kraju oraz pasażerowie należący do kategorii konwencji wiedeńskiej mogą zostać poddani egzaminowi na lotnisku po przylocie.
Pasażerowie, którzy nie mogą być badani w krajach ich pochodzenia, ponieważ w laboratoriach nie przewiduje się testu na Covid-19, mogą również zostać poddani testowi na Cyprze.
Koszt badania ponoszą sami podróżni i muszą pozostać w izolacji przez 14 dni i mogą przerwać kwarantannę tylko w przypadku negatywnego wyniku testu.

Wszystkie inne kraje, które nie znajdują się na liście kategorii A lub B, są domyślnie przypisane do kategorii C.

Informacje i instrukcje są dostępne pod adresem https://www.pio.gov.cy/coronavirus/info.html

Wszyscy pasażerowie bez względu na kategorię kraju są zobowiązani do złożenia wniosku o CyprFlightPass (https://cyprusflightpass.gov.cy/) w ciągu 24 godzin przed odlotem.

Przypominamy, że powyższa kategoryzacja krajów wejdzie w życie 5 września.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!