Polska nadal w kategorii C

Ministerstwo zdrowia opublikowało zaktualizowaną listę krajów, z których można przylecieć na Cypr

Zmiany wchodzą w życie w najbliższy piątek. Według ministerstwa zdrowia, obraz epidemiologiczny różnych krajów został ponownie oceniony przez jednostkę nadzoru epidemiologicznego. Ocenę oparto na wskaźnikach epidemiologicznych krajów, takich jak: rzeczywista liczba R (t), liczba nowych przypadków, liczba testów, śmiertelność na 100 000 mieszkańców oraz szacowana chorobowość oraz klasyfikacja Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Z naszego, polskiego punktu widzenia nic się nie zmienia – Polska nadal jest w kategorii C. Według tej klasyfikacji tylko niektóre osoby mogą wjechać na Cypr (między innymi obywatele i rezydenci). Po wjeździe na terytorium Republiki należy wykonać test PCR na obecność koronawirusa. Osoby te muszą również wykonać test PCR w 10. dniu samoizolacji na własny koszt, lub mogą one zostać zwolnione z samoizolacji od 14. dnia, jeśli nie są pozytywne, zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowie.

Zgodnie z najnowszym raportem, z krajów europejskich znalazły się jedynie Niemcy, Grecja, Finlandia, Islandia oraz Norwegia w grupie B, nie ma natomiast żadnego kraju sklasyfikowanego w grupie A. Przypomnijmy, że pasażerowie przybywający z krajów kategorii B są zobowiązani do poddania się badaniu laboratoryjnemu w ciągu 72 godzin przed odlotem oraz posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR. Oprócz tego, zgodnie z nowymi przepisami, pasażerowie będą musieli przeprowadzić samodzielną izolację przez 72 godziny, a po opuszczeniu okresu kwarantanny przejść nowy PCR.


W rozmowie z Philenews, minister transportu Yiannis Karousos, potwierdził, że pomimo wprowadzonych obostrzeń, zgodnie z planem, od 1 marca 2021 roku zostanie zmieniona klasyfikacja krajów. Przypomniał, że zmieniony plan zapewnia, że ​​w przypadku 56. krajów (w tym Polski) nie będzie obowiązkowej kwarantanny w żadnej z trzech kategorii, zauważając ponadto, że kategorie od 1 marca zmieniają się z A, B i C na zielony, pomarańczowy i czerwony (aktualną klasyfikacje widzicie na mapie powyżej)


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!