Polscy harcerze na 38. Konferencji Światowej WAGGGS na Cyprze

Na 38. Konferencja Światowa WAGGGS nie mogło zabraknąć harcerzy z Polski

Od 25 do 31 lipca na Cyprze trwa 38. Konferencja Światowa WAGGGS. Wraz z delegacjami z blisko 120 krajów uczestniczy w niej 6-osobowa delegacja ZHP na czele z komisarką zagraniczną harcmistrzynią Moniką Dreik, jej zastępczynią podharcmistrzynią Anielą Radecką oraz zastępcą Naczelniczki ZHP – harcmistrzem Bartoszem Bednarczykiem. Gospodarzem konferencji jest Związek Skautek Cypru. Konferencja obraduje pod hasłem Dream, Act, Lead: The future is ours.

Uroczysta ceremonia otwarcia konferencji odbyła się w Kourion Ancient Amphitheatre, wcześniej z harcerzami z Polski spotkała się Ambasador RP na Cyprze Irena Lichnerowicz – Augustyn.


Jak informuje na swojej stronie internetowej ZHP, Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) powstało w 1928 roku. Związek Harcerstwa Polskiego był jednym z jego założycieli. Dziś WAGGGS obejmuje 152 organizacje członkowskie z blisko 9 milionami członkiń i członków.

WAGGGS daje nam możliwość współtworzenia międzynarodowych spotkań, wymiany doświadczeń, rozwijania kompetencji kadry, harcerek, harcerzy oraz budowania potencjału organizacji.

ZHP podkreśla, że dzięki udziałowi w 38. Konferencji Światowej możemy uczestniczyć w kształtowaniu współczesnego ruchu skautowego, wpływać na politykę organizacji i nadawać kierunek dyskusjom, zapewnić Związkowi Harcerstwa Polskiego globalną perspektywę, a równocześnie dzielić się naszym dorobkiem, promować Polskę i harcerstwo.


tekst pochodzi ze strony ZHP, zdjęcia z @PLinCyprus


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading