fbpx

Połowa “złotych paszportów” nielegalna

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ponad połowa z około 3000 obywatelstw przyznanych przez państwo między 2007 a sierpniem 2020 r. w ramach programu obywatelstwa wyspy w ramach programu inwestycyjnego była niezgodna z prawem – powiedział w piątek szef komisji śledczej

Były sędzia sądu najwyższego i przewodniczący komisji Myron Nikolatos przedstawił tymczasowe sprawozdanie z dochodzenia w sprawie kontrowersyjnego programu. Przypomnijmy dochodzenie rozpoczętego w sierpniu ubiegłego roku po serii potępiających doniesień medialnych.

Sporządzono 515. stronicowy raport ze zbadanych 2478 przypadków w latach 2007-2020, a także 417 innych uznanych za obarczone wysokim ryzykiem. Nikolatos powiedział, że 51,81% zbadanych spraw zostało przyznanych bezprawnie, podczas gdy inne miały braki.


W raporcie zwrócono uwagę na potencjalną odpowiedzialność karną i dyscyplinarną, ale także w kilkudziesięciu przypadkach komisja rekomenduje odebranie obywatelstwa.


Prokurator generalny Giorgos Savvides powiedział, że raport zostanie przeanalizowany, zanim zredagowana wersja zostanie upubliczniona – władze usuną dane osobowe i inne informacje, aby chronić potencjalne dochodzenie.

Jedno jest pewne – prace nad raportem z całą pewnością jeszcze potrwają… Z całą pewnością nie ukaże się przed nadchodzącymi wyborami.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!