Północ zaostrza środki bezpieczeństwa

Władze na północy ogłosiły surowsze środki po stałym wzroście przypadków koronawirusa.

Według doniesień mediów turecko-cypryjskich, władze zdecydowały o wprowadzeniu godziny policyjnej w okresie od 31 grudnia do 4 stycznia w godzinach od 22:00 do 5:00. Zdecydowano również, że w okresie od 31 grudnia do 3 stycznia w domach może gromadzić się nie więcej niż 10 osób.

Powołując się na wzrost liczby przypadków w Republice Cypryjskiej, ogłoszono, że wszystkie osoby przekraczające obie strony między 31 grudnia a 10 stycznia zostaną poddane obowiązkowej kwarantannie. Zwolnione są przejścia dyplomatyczne. Specjalne pozwolenie na przekraczanie granicy do pracy w okresie Nowego Roku zostało cofnięte do 10 stycznia.

Oprócz zakazu imprez i wszelkiego rodzaju zajęć rozrywkowych na terenach otwartych i zamkniętych na Nowy Rok zdecydowano, że wszystkie wydarzenia, takie jak wesela, kino, teatr, urodziny, nabożeństwa, zaręczyny, wystawy itp. zostaną zawieszone do 3 stycznia włącznie.

Postanowiono również, między innymi, że przerwa semestralna w szkołach podstawowych i średnich odbywać się będzie na początku roku, pomiędzy 4 a 15 stycznia.

Władze ogłosiły również, że działalność prywatnych kursów i instytutów prowadzących zajęcia na studiach zostanie zawieszona do 18 stycznia 2021 roku.

Po raz kolejny „rząd” TRNC postanowił ograniczyć podstawowe źródło dochodów swoich „obywateli” pracujących na terenie Republiki Cypryjskiej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading