Północ otwiera się dla turystów

Przejścia pomiędzy północą a południem Cypru nadal są zamknięte, władze północy oświadczyły jednak, że pozwolą turystom na wjazd na „swoje” terytorium

Nowe zasady mają wejść w życie od 7 czerwca. Jak informuje „Rzeczpospolita”, przyjeżdżający na obszary okupowane turyści będą mogli uniknąć 10. dniowej kwarantanny ale w zamian będą musieli się zgodzić na noszenie elektronicznej bransoletki monitorującej ich pobyt. Nie będą mogli także opuszczać hotelu do którego przyjechali.


Informację o nowych zasadach przekazał premier Ersan Saner, który podkreśla, że oferta dotyczy jedynie wybranych hoteli i będzie ograniczona do 10 czarterów tygodniowo.


Jak informuje „Rzeczpospolita” po przylocie na lotnisko Ercan będą musiały wykonać drugi test (pierwszy w kraju przylotu nie wcześniej niż 72. godziny przed lotem) a także podpisać odpowiednie zobowiązanie, że nie opuszczą miejsca pobytu. Otrzymają także sparowaną z aplikacją bransoletkę, która ma pilnować granic miejsca pobytu. W przypadku złamania zakazu przemieszczania się turyście będzie grozić kara.

Z opublikowanego przez dziennik tekstu wynika, że północ nie planuje na razie „wpuszczać” turystów przez przejścia lądowe – chce się skupić na lotnisku na obszarach okupowanych.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading