fbpx

Północ obniża ceny paliw

“Władze” obszarów okupowanych obniżyły ceny paliw na stacjach benzynowych.

Teoretycznie obniżka cen jest minimalna – wynosi zaledwie 0,10 TL za litr, gdy jednak porównamy ceny z tymi na terytorium Republiki Cypryjskiej, różnica staje się wyraźnie odczuwalna w portfelu.


Wczoraj, urzędowy za jedno euro zgodnie z kursem urzędowym, należało zapłacić 9,89 TL


Po obniżce ceny na stacjach wyglądają następująco:

  • 98 oktanów – 7,50 TL (ok. 0,75€)
  • 95 oktanów – 7,35 TL (ok. 0,73€)
  • Eurodiesel – 6,81 TL (ok. 0,68€)
  • olej opałowy– 6,57 TL (ok. 0,65€)

Aktualnie do Cypru Północnego mogą wjechać bez obowiązkowej kwarantanny:

  • osoby w pełni zaszczepione w okresie od 14 dni do 6 miesięcy przed datą wjazdu na Cypr Północny licząc od daty przyjęcia ostatniej dawki, które dodatkowo przedstawią negatywny wynik testu wykonanego do 72h przed wjazdem do Cypru Północnego
  • ozdrowieńcy, którzy przeszli COVID19 w okresie od 30 do 180 dni przed wjazdem na Cypr Północny i dodatkowo przedstawią negatywny wynik testu wykonanego do 72h przed wjazdem do Cypru Północnego.

Dzieci do lat 5 są zwolnione z testu. Dzieci w wieku od 6 do 18 lat mogą wjechać na Cypr Północny wyłącznie z zaszczepionymi rodzicami po przedstawieniu negatywnego wyniku testu wg zasad jak dla osób dorosłych.

Wszyscy podróżni mogą zostać poddani dodatkowemu testowi podczas przekraczania granicy.

Niektórzy pogranicznicy z północy wymagają od rezydentów Cypru zaświadczenia (oświadczenia sądowego lub notarialnego), że w ciągu ostatnich 14 dni przebywało się na terenie Republiki Cypryjskiej – bez tego dokumentu nie pozwalają na przekroczenie zielonej linii i wejście na obszary okupowane.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!