Północ nie może wysyłać pomocy do Gazy?

Jeden z przywódców północy powiedział, że nie mogą wysłać pomocy humanitarnej do Strefy Gazy

Podczas jednego ze spotkań z członkami obrony cywilnej północy, szef parlamentu północy Zorlu Tore, poruszył kwestię trwającego kryzysu humanitarnego w Gazie i powiedział, „gdybyśmy tylko mogli wysłać tamtejszej ludności pomoc w postaci żywności i leków”.

Jest to kolejna, dziwna wypowiedź tego polityka – przypomnijmy, że już wcześniej proponował zmianę kierunku jazdy samochodów na taki jak w Turcji (prawostronny).

Z całą pewnością jest to wypowiedź „pod publikę”. Oficjalnie nic nie wiadomo na temat wniosku północy do rządu na południu o danie takiej możliwości.

Najbliższy port w Larnace znajduje się zaledwie 16 kilometrów od najbliższego przejścia granicznego na północy, w Pergamos. Znajduje się również zaledwie 41 km od drugiego co do wielkości miasta na północy, Famagusty i 65 km od targu Merkez Lefkosa, gdzie w lutym ubiegłego roku zebrano pomoc humanitarną z północy, która została wysłana ofiarom trzęsień ziemi w Turcji.

A pomoc międzynarodowa płynie (dosłownie) z Larnaki do Strefy Gazy w ramach planu Amalthea i logistycznie nie byłoby problemu aby taką pomoc wysłać.

Z wypowiedzi polityka wynika, że to południe nie wyraża zgody na przesłanie pomocy, tylko, że nikt o taką zgodę nie złożył wniosku…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading