fbpx

Północ nie chce szczepionek z południa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przywódca Turków cypryjskich Ersin Tatar powiedział, że jeśli szczepionki na koronawirusa zarezerwowane dla jego społeczności nie zostaną dostarczone bezpośrednio przez UE, a przez stronę grecko-cypryjską, nie zgodzą się na ich otrzymanie.

Według doniesień mediów turecko-cypryjskich, Tatar po spotkaniu ze specjalną przedstawicielką ONZ, Elizabeth Spehar, powiedział, że rozmawiali o pracach dwustronnych komitetów technicznych i że zwrócił się o pomoc do ONZ w sprawie szczepionek, które zostały zapewnione jego społeczności przez UE. Część szczepionek zarezerwowanych przez UE dla Cypru ma zostać dostarczona stronie Turków cypryjskich.

Stwierdzając, że to UE jest interlokutorem społeczności w tej sprawie, a nie strona grecko-cypryjska, Tatar powiedział, że raport przedstawiony im przez komitet techniczny ds. zdrowia w środę stwierdza, że ​​szczepionki może dostarczyć strona grecko-cypryjska. Dodał, że nie zaakceptują tego i że te szczepionki powinny być dostarczone bezpośrednio przez UE.

Kibris Postasi, cytując informacje, podał, że pierwsza partia szczepionek, która ma zostać wysłana na północ, będzie zawierała około 2000 dawek szczepionki Pfizer. Oczekuje się, że szczepionki zostaną wkrótce dostarczone na północ.

The Daily mail informuje, że ministerstwo zdrowia Republiki Cypryjskiej powinno zorganizować dostawę w ciągu najbliższych kilku dni. To samo źródło podało również, że urzędnik udał się na północ w zeszłym tygodniu i przeprowadził szkolenie dotyczące stosowania i konserwacji szczepionek Pfizer.

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości na temat współpracy północ – południe?

.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!