fbpx

We wtorek północ może zaostrzyć środki zapobiegania Covid-19

“Władze” okupowanej północy jeszcze dziś zdecydują, czy wprowadzić nowe, surowe środki w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 26 nowych przypadków wyłoniło się z 1811 testów przeprowadzonych w ciągu jednego dnia.

Przemawiając w poniedziałek, „minister zdrowia”, Ali Pilli, powiedział, że 18 przypadków zostało poddanych kwarantannie i było kontaktami z wcześniej potwierdzonymi przypadkami. Dodał, że kolejne cztery przybyły z zagranicy i również zostały poddane kwarantannie. Żaden z tych przypadków nie miał kontaktu z opinią publiczną.

Kolejne cztery, to lokalne przypadki, wszystkie z różnych obszarów na północy, Teraz ich kontakty są śledzone.

“Rząd” podejmie decyzje o surowszych środkach we wtorek, dzień po posiedzeniu komitetu chorób zakaźnych, aby omówić środki, w tym zamknięcie szkół, barów i tawern, sal gimnastycznych i zakazu organizowania wydarzeń publicznych.

W poniedziałek dziecko chodzące do przedszkola w Lysi i jego matka uzyskały wynik pozytywny. Kolejnych dziewięcioro dzieci wraz z rodzicami miało zostać poddanych badaniu, a także kadra nauczycielska szkoły.

Lysi, wraz z Vatyli i Sintą, odnotowały ostatnio zwiększoną liczbę przypadków, które doprowadziły do tego, że władze zakazały zgromadzeń i ślubów w całej okolicy na okres14 dni.

Kibris Postasi poinformował w poniedziałek po południu, że komisja ekspertów, która ma jednocześnie uprawnienia do wykonywania decyzji, przedstawiła „ministrowi zdrowia” listę działań w celu przekazania jej „premierowi” Ersinowi Tatarowi.

Eksperci sugerują przesunięcie terminu otwarcia przedszkoli, szkół podstawowych, średnich i wyższych do 1 października, sugerują również zamknięcie placów zabaw, lokali rozrywkowych (takich jak kluby nocne i tawerny) a także gabinety kosmetyczne i gabinety masażu do 1 października. Wydarzenia takie jak urodziny, obrzezanie, zaręczyny i przyjęcia weselne również mogą zostać przełożone. Sugerowano, że wejście do kasyn Turków cypryjskich musi być ściśle monitorowane.

Według raportów sugestie obejmują również odwoływanie wieców i spotkań wyborczych, a przypomnijmy podobnie jak w Polsce, wybory zostały przełożone podczas pandemii na październik.

Najpòźniej w środę, dowiemy się też czy “rząd” pòłnocy zamknie otwartą zaledwie tydzień temu granicę na Ledra Palace.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!