Północ chce prywatyzować porty

Prywatyzacja portów na okupowanej północy. Kto zainwestuje w modernizację?

Władze okupowanej północy zatwierdziły projekt ustawy o prywatyzacji portów. Decyzję opublikowano w „Dzienniku Urzędowym” wraz z ogłoszeniem przetargów.

„Minister transportu”, Erhan Arikli powiedział, że obecny stan portów zdecydowanie potrzebuje pomocy inwestorów. „W szczególności port w Famaguście jest niemal w upadku z powodu zaniedbań, a doradcy z Turcji ostrzegali nas, że jeśli nie zostanie naprawiony,stanie się bezużyteczny”.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu potężne opady deszczu spowodowały zalanie obszaru celnego, a importowane towary przeznaczone do odbioru zostały zniszczone.

„Podejmujemy niezbędne kroki by prywatyzacja odbyła się szybko i sprawnie.”

Ponadto Arikli potwierdził, że w Galatei powstanie nowy port do transportu kontenerów i ładunków, natomiast istniejący port w Famaguście „będzie świadczył usługi całkowicie zorientowane na turystykę”.

Zasugerował także budowę przystani dla statków wycieczkowych w Kyrenii.

Nie ma jeszcze informacji o tym z jakich krajów spodziewani są inwestorzy, ale pojawiły się kwoty kosztów na inwestycje. Szacowany koszt naprawy portów w Famaguście i Kyrenii to od 5 mln dolarów (4,7 mln euro) do 8 mln dolarów (7,5 mln euro).


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!